MSSQL w wersji Express

Kilka informacji na temat SQLServera dla tych, którzy muszą go użyć a niekoniecznie znają różnicę pomiędzy wersjami.

https://msdn.microsoft.com/pl-pl/sqlserver2014express.aspx

LocalDB (SqlLocalDB)
——————————————-
LocalDB to uproszczona wersja produktu Express, która ma wszystkie funkcje programistyczne, ale działa w trybie użytkownika, ma szybką, niewymagającą konfiguracji instalację oraz krótką listę wymagań wstępnych. Jest przydatna dla użytkowników, którzy oczekują prostego sposobu tworzenia baz danych i pracy z nimi z poziomu kodu. Można jej używać w połączeniu z narzędziami do projektowania aplikacji i baz danych, takimi jak Visual Studio, ale można ją również osadzić w aplikacji, która potrzebuje lokalnych baz danych.

Express (SQLEXPR)
——————————————-
Wersja Express zawiera jedynie aparat bazy danych SQL Server. Najlepsza wersja do akceptowania połączeń zdalnych i zdalnego administrowania.

Express with Tools (SQLEXPRWT)
——————————————-
Ten pakiet zawiera wszystko, co jest potrzebne do zainstalowania programu SQL Server i skonfigurowania go jako serwera bazy danych, w tym pełną wersję produktu SQL Server 2014 Management Studio. Zależnie od potrzeb wybierz wersję LocalDB lub Express.
SQL Server Management Studio Express (SQLManagementStudio)
Ta wersja nie zawiera bazy danych, a tylko narzędzia do zarządzania wystąpieniami programu SQL Server, w tym LocalDB, SQL Express, SQL Azure, pełną wersją produktu SQL Server 2014 Management Studio itp. Z tej wersji mogą korzystać użytkownicy, którzy mają już bazę danych i potrzebują tylko narzędzi do zarządzania.

Express with Advanced Services (SQLEXPRADV)
——————————————-
Ten pakiet zawiera wszystkie składniki z wersji SQL Server Express, w tym pełną wersję produktu SQL Server 2014 Management Studio. Ta wersja ma większą objętość niż wersja „with Tools”, ponieważ zawiera także usługi wyszukiwania pełnotekstowego i raportowania.

Autor: gervee

Pełnoetatowy ojciec małej gromadki, programista(?), "amator" fotograf, "dłubacz" lubiący DIY, miłośnik chmielonego napitku. "Żartowniś" bez poczucia humoru ;).

Dodaj komentarz