WordPress – platforma do blogów i nie tylko

Pisać, pisać , pisać …. programować, programować … blogować, blogować. No ale czy do tego trzeba pisać od razu swój system CMS? Oczywista odpowiedź jest – nie trzeba. Lepiej użyć tzw. gotowca czyli znany wielu osobom system CMS pod nazwą WordPress (https://www.wordpress.org/).

WordPress może zadziwić ilością dostępnych motywów pozwalających customizować wygląd swojego bloga. Zadziwić może ilością dostępnych wtyczek, dzięki którym z systemu CMS może stać się systemem e-commerce np. sklepem internetowym  gdy wykorzystamy np. wtyczkę wooCommerce (https://www.woothemes.com/woocommerce/).

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu swojego bloga wykonanego w oparciu o WordPress to możemy zmodyfikować motyw tworząc motyw potomny z własnymi zmianami (nie modyfikujemy motywów bo po ich aktualizacji stracimy wprowadzone do nich zmiany). Zmiany dotyczyć mogą praktycznie wszystkich parametrów wyglądu stron bloga opartego o WordPress (np. kolorów, rozmiarów itd.) Informacje jak utworzyć motyw potomny do motywu głównego znajdą się w tym artykule https://www.rafalrebacz.pl/2015/09/18/wordpress-czas-na-potomka/.

Nie jesteśmy zmuszeni do samodzielnego modyfikowania motywów WordPress bo miejsc gdzie można kupić gotowe, bardzo fajne motywy, jest wiele – wystarczy poszukać w google pod frazą „premium wordpress themes” i … wiele tego np. można pooglądać propozycje na https://themeforest.net/

WordPress doskonale nadaje się na strony firmowe i w rzeczywistości jest wiele realizacji stron firmowych opartych na WordPress. Korzystają z tego rozwiązania firmy z branży internetowej (wiele startupów swoje „wizytówki” oparte ma na tym rozwiązaniu) i wiele firm z tradycyjnych biznesów. WordPress daje „silnik”, który stanowi podstawę do budowania atrakcyjnych, zaawansowanych rozwiązań.

Doskonale nadaje się na różnego rodzaju serwisy e-info, które mają za zadanie dostarczanie treści określonym grupom odbiorców. Strona szkoły zrobiona w oparciu o WordPress doskonale spełni swoje zadanie. Strona zakładu rzemieślniczego sprzedającego szyby i lustra oraz wykonującego usługi też może być zbudowana w oparciu o WordPress.

Autor: gervee

Pełnoetatowy ojciec małej gromadki, programista(?), "amator" fotograf, "dłubacz" lubiący DIY, miłośnik chmielonego napitku. "Żartowniś" bez poczucia humoru ;).

Dodaj komentarz